r   e   k   l   a   m   a

Kombinezon 1 vs 2 częściowy

Opisy recenzje kasków, kurtek, rękawic, spodni, butów oraz pozostałej części garderoby na motocykl.

Moderatorzy: Majki, maciekx, prezes, qiun

Re: Kombinezon 1 vs 2 częściowy

Postautor: Marishka dodano: 16 sty 2017, 17:32

Rookie o kurde :/ średnio :shock: ja to na ten rok nawet do kurtki, której będę używała do dojeżdżania do pracy, chcę kupić takiego małego żółwika z dainese, którego się wkłada do kieszonki na plecach w kurtce.
Dainese / AGV / ARAI / SUOMY / Lightech / Rizoma / Bonamici Racing / OZ Racing / FullSixCarbon / OHLINS / Goodridge
Awatar użytkownika
Marishka

Sprzęt: CBR 600RR

Reklama

Postautor: dodek dodano: 29 sty 2017, 15:08

Miałem 2pc zamieniłem na 1pc - w 1pc w czasie jazdy jest wszystko na plus. Kwestia dopasowania - kupowac taki aby nie był za ciasny - to że sprzedawcy wciskają kit że sie rozciągnie - kupa - nic sie nie rozciągnie bedzie nas cisnął aż go nie sprzedamy. najepiej kupic rozmiar w którym najlepiej sie czujemy.
PS - Jakiego fajnego żówia polecacie pod ciasne kombi ? Szukam coś cienkiego a mocnego i w jakimś rozsądnym budżecie :)
dodek

Sprzęt: f4i

Postautor: Marishka dodano: 30 sty 2017, 12:10

dodek pisze:Miałem 2pc zamieniłem na 1pc - w 1pc w czasie jazdy jest wszystko na plus. Kwestia dopasowania - kupowac taki aby nie był za ciasny - to że sprzedawcy wciskają kit że sie rozciągnie - kupa - nic sie nie rozciągnie bedzie nas cisnął aż go nie sprzedamy. najepiej kupic rozmiar w którym najlepiej sie czujemy.
PS - Jakiego fajnego żówia polecacie pod ciasne kombi ? Szukam coś cienkiego a mocnego i w jakimś rozsądnym budżecie :)

z tym się niestety nie mogę zgodzić. Kombinezony z wysokiej półki dopasowują się. Wszystko zależy od gatunku skóry. Każdy na początku chce za duży kombinezon, bo tu go gryzie, tu coś. A nie zwraca uwagi na to, że po 1. ochraniacze w takim kombinezonie nie spełniają swojej funkcji ponieważ są za duże luzy, po 2, kombinezonu nie mierzy się na gołe ciało (bo wtedy wszystko wydaje się na NIE)

w kwestii żółwia możesz odezwać się do mnie na prv ;)
Dainese / AGV / ARAI / SUOMY / Lightech / Rizoma / Bonamici Racing / OZ Racing / FullSixCarbon / OHLINS / Goodridge
Awatar użytkownika
Marishka

Sprzęt: CBR 600RR

Postautor: dodek dodano: 30 sty 2017, 19:14

Marishka Ps zapodaj tutaj jakieś propozycje firm/modeli. ;)

Co do dopasowania kombiaków - kazdy ma swoje zdanie - ja mam swoje. Akutat moje obecne kombi jest ze skory kangura i poza tym ze jest lzejszy raczej nie czuje aby sie rozciągał czy lepiej sam z siebie dopasowywał - jak był szywny i dopasowany od chwili kupna do teraz - jest tak dobrze dopasowany ze nie ubierzesz pod niego nic poza koszulką bo inaczej już jest ciasno.
Patrząc wstecz pamietam ja 3 lata temu tez kupowalem kombi ( i przymierzałem kilka rozmiarow tego samego kombiaka) to sprzedawca sie zarzekał - weź ciasniejszy - nie bedzie ci latał przy wyzszych predosciach a to że teraz lekko gniecie to nic- dopasuje sie - i co - głupi uwierzylem ??? Kupiłem dopasowany mimo że lekko ciasny - przejeździłem 3 sezony i nic sie nie rozciągnal, zaliczylem nawet 1 highside'a i dalej na kombiaku nie zrobiło to zadnego wrażenia a był to tylko Tschul
Ten kombiak był naprawde spoko - tyle ze był ciasny i z wiekiem zrobił sie chyba jeszcze bardziej ciasny bo zamókł kilka razy, ale jakbym trafil z dobrym rozmiarem to jeździł bym w nim dalej) a tak musiałem sie go pozbyć bo ciezko było sie wykraczyć.
dodek

Sprzęt: f4i

Postautor: Sewko dodano: 30 sty 2017, 19:25

Tschul to kupa, więc o czym tu w ogóle rozmawiać :mrgreen:. Z mojego doświadczenia (w tym i po samym sobie) wiem, że kombinezon po kupnie faktycznie się jeszcze troszkę rozchodzi i lepiej dopasowuje do ciała.
Awatar użytkownika
Sewko

Sprzęt: CBR 600 F3

Postautor: Daro_1973 dodano: 29 lis 2017, 20:55

Ja kupiłem RST 2pc ale cały czas mam go spięty wnerwia mnie ten zamek i następny będzie 1pc.
Awatar użytkownika
Daro_1973

Sprzęt: PC 41

Poprzednia

Wróć do Odzież motocyklowa