r   e   k   l   a   m   a

Nowy skrypt forum

Problemy oraz sugestie związane z tym forum.

Moderatorzy: Majki, maciekx, qiun

Czy współfinansował(aś) byś zakup nowego skryptu forum?

Czas głosowania minął 15 sty 2018, 21:55

Tak
20
95%
Nie
1
5%

Liczba głosów : 21

Nowy skrypt forum

Postautor: qiun dodano: 01 sty 2018, 21:52

Witam,

w czasach "Fejsbuka" oraz innych portali społecznościowych nasze forum zalewa „ocean spamerów”, który rejestrują się na naszym forum utrudniając korzystanie prawdziwym użytkownikom z krwi i kości :-)
Weryfikacja użytkowników jest czasochłonna i rzadko do niej siadam, przez co wydłuża się okres rejestracji na forum, na co się skarżycie i jak najbardziej Was rozumiem, ale jak wyżej pisałem medal ma 2 strony.

Chciałbym się pozbyć tego balastu ze swoich pleców i całość zautomatyzować, ale do tego potrzebujemy nowej wersji skryptu forum oraz dodać nowe funkcjonalności do forum. Korzystając z wolnego między świętami przepatrzyłem możliwe skrypty i wybrałem, który moim zdaniem najlepiej by do nas pasował. Mowa konkretnie o skrypcie Invision Power Board (https://invisioncommunity.com).
Piszę o tym, gdyż skrypt jest płatny a ceny przedstawiają się następująco:
https://invisioncommunity.com/buy/self-hosted
- sam czysty skrypt bez buzerów bajerów $200
- do tego trzeba doliczyć migrację z phpbb na IPB $100
Łącznie daje to koszt $300

Dodatkowo można doinstalować inne moduły jak:
- moduł commerce (raczej się nam nie przyda ;))
- moduł pages - nie widzę u nas zastosowania tego
- moduł blogs - do przedyskutowania, bo może ktoś by znalazł się kto by chciał prowadzić bloga o podróżach :-)
- moduł galery-osobiście byłbym za jego zakupem, bo wielu z Was po letnich wojażach (i nie tylko) chętnie dzieli się zdjęciami, ten moduł byłby do tego idealny (koszt $75)
- moduł download - często gęsto pytacie się o instrukcje do modeli Waszych motocykli, ten moduł mógłby się sprawdzić w tym przypadku (koszt $75)

Podsumowywując całość kosztowałaby $450 * 3.50 zł = 1575 zł

Pytanie, co o tym sądzicie, chętnie poznam Wasze opinie. Jeżeli wielkość z Was byłaby chętna do współfinansowania nowego skryptu to założyłbym zrzutkę pieniędzy na zrzutka.pl lub innym serwisie tego rodzaju.

Ps. Przykład działającego skryptu możecie zobaczyć na oficjalnej Polskiej stronie https://forum.invisionize.pl/
Ps2. Ankieta jest anonimowa :-)

Dajcie znać, czekam na Wasze komentarze.

Zrzutkę pieniędzy organizujemy tu ... https://zrzutka.pl/rn9jk8
Zanim odkręcisz manetkę pomyśl ...
Awatar użytkownika
qiun
Administrator

Sprzęt: CBR F3

Reklama

Re: Nowy skrypt forum

Postautor: Majki dodano: 01 sty 2018, 22:44

Ja jestem jak najbardziej za, powiew świeżości i zwiększenie możliwości forum zdecydowanie się przyda. Wiadomo że finansowanie leży w naszych rękach bo reklamy (wedle idei a nie braku możliwości) są ograniczone do minimum co również sobie cenie.

Mi najbardziej zależało będzie na rozbudowaniu nowego działu pod tytułem zrób to sam. Hosting fotek opłacam sobie co prawda na fotosiku ale fajnie gdyby tu niezależnie może było doładować zdjęcia do instrukcji serwisowych robionych przez forumowiczów.

Wiadomo ze z takimi zbiorkami to rożnie bywa jeśli chodzi o potencjalnych darczyńców pojawiają się dziwne pytania, a po co, a dlaczego, a czemu tak drogo itp., a co ja z tego będę miał...
Powiem tak to forum choć może nie działające najprężniej na świecie, fabułą bardziej zbliżone do Złotopolskich aniżeli Gry o Tron zawsze miało i wciąż ma swój urok, który wyróżnia je spośród innych witryn. Idea zarządzania bardziej jest pro bono, przez wiele lat Qiun ponosił koszty tego grajdołka bo hosting przecież kosztuje, a reklam zbyt wielu w tym 0 nachalnych tu nie uświadczysz. Także proszę wszystkich dajmy coś od siebie i zafundujmy sobie jakąś nowość :)

Jeden bak paliwa mniej, jeden wieczór z wodą mniej, jeden powiększony kebs mniej, a wyremontujemy sobie nasz wspólny garaż na lata :)

Ps ankieta jest anonimowa ale jeśli kliknąłeś "Nie" to podeslij mi swojego nicka łatwiej mi będzie banowac ;)
łutututututututtutu...
Awatar użytkownika
Majki
Moderator

Sprzęt: Samoróbka

Postautor: qiun dodano: 02 sty 2018, 00:48

Dzięki Majki za pozytywny feedback, najbardziej spodobało mi się akapit o banowaniu :-)
Awatar użytkownika
qiun
Administrator

Postautor: maciekx dodano: 02 sty 2018, 09:05

też jestem za tym żeby trochę odświeżyć forum szczególnie o takie właśnie rzeczy jak choćby automatyczne dopasowywanie fotek do galerii czy też dział download gdzie moża by sporo rzeczy wrzucić czy informacji o różnych moto. o kwestii akceptacji nowych kont czy też spamerach wspominać nie trzeba bo to oczywiste że przydało by się to usprawnić jeśli jest taka możliwość. także ja jestem na tak za sfinansowaniem nowego skryptu. Jedyne co można by zrobić jakiś baner na górze strony informujący większość użytkowników że jest prowadzona zbiórka kasiorki na nowy skrypt.
mój szatanik gsx-r 1000k5 http://www.honda-cbr.pl/forum/szatan-suzuki-gsx-1000-t14207.html
Awatar użytkownika
maciekx
Moderator

Sprzęt: GSX-R 1000 k5
GG: 3502659

Postautor: -patrick- dodano: 02 sty 2018, 09:58

uściślając - mówimy o koszcie jednorazowym czy cyllicznym - rocznym?

również chętnie się dorzucę, jednak może w tym miejscu warto też zastanowić się nad dodaniem reklam by część kosztów zrekompensować?

a propo tego:
qiun pisze:Weryfikacja użytkowników jest czasochłonna i rzadko do niej siadam, przez co wydłuża się okres rejestracji na forum, na co się skarżycie i jak najbardziej Was rozumiem, ale jak wyżej pisałem medal ma 2 strony.

to jak już dyskusja została podniesiona, to może warto przy okazji odświeżenia warto nadać większe uprawnienia aktualnym moderatorom by ten proces również usprawnić.
rozumiem, że po to powstał pomysł "apgrejdu" forum, ale gdyby nie wypalił, to myślę, że warto to rozważyć ;)
1500 to kupa hajsu, aktywnych i "wiernych" (chociaż to może złe słowo) użytkowników jest garstka. na palcach jednej ręki można policzyć, mój wrodzony pesymizm niestety podpowiada mi, że może być krucho ;)
no chyba, że zamiast odmówionego powiększonego kebsa zafundujemy sobie miesięczną głodówkę :mrgreen: :piwo:
Awatar użytkownika
-patrick-

Sprzęt: CBF 600 '04
GG: 4666675

Postautor: qiun dodano: 02 sty 2018, 10:15

Weryfikacja jest ręczna, gdyż obecne zabezpieczenia przy rejestracji boty z łatwością obchodzą i gdyby nie to, że ręcznie są aktywowane konta to na forum byłby jeden śmietnik od postów pisanych przez botów.

Tak opłata jest jednorazowa.
Awatar użytkownika
qiun
Administrator

Postautor: rysiu_89 dodano: 02 sty 2018, 15:55

Jeśli opłata jest jednorazowa to chyba nie jest tak źle. Chętnie dorzucę grosza w imię "dobrej zmiany" jeśli trzeba :piwo:
rysiu_89

Sprzęt: inny

Postautor: qiun dodano: 02 sty 2018, 20:30

maciekx pisze:Jedyne co można by zrobić jakiś baner na górze strony informujący większość użytkowników że jest prowadzona zbiórka kasiorki na nowy skrypt.

Świetny pomysł, dodane ;)

rysiu_89 pisze:Chętnie dorzucę grosza w imię "dobrej zmiany" jeśli trzeba :piwo:

Dzięki wielkie @rysiu_89!
Awatar użytkownika
qiun
Administrator

Postautor: cerber dodano: 02 sty 2018, 22:17

Jak nie będzie gorzej to spoko.
cerber

Sprzęt: cbr 1000f

Reklama

Postautor: rumek999 dodano: 03 sty 2018, 23:32

Ja tylko zapytam czemu akurat ipb, a nie vB?? Wg mnie vB ma więcej możliwości rozbudowy.. Następna kwestia jeśli "mamy" iść po taniości to sądzę to migrację mógłbym ja zrobić zawsze parę groszy zaoszczędzone.

Ew. jak nie wypali to aktualizacja do najnowszego phpbb3 i można moduł zabezpieczający wcisnąć.

W każdym bądź razie coś mogę pomóc !
Awatar użytkownika
rumek999

Następna

Wróć do O forum