r   e   k   l   a   m   a

F4i Sport by Sikorka

Dowiedz się, co sądzą inni o Twoim motocyklu.

Moderatorzy: Majki, maciekx, prezes

Re: F4i Sport by Sikorka

Postautor: sikorka dodano: 04 lip 2014, 13:14

hehe no proszę jaki ten świat mały ;)
trzeba było podbić pogadać, siedziałem na murku piłem cole ;)
http://www.honda-cbr.pl/forum/f4i-sport-sikorka-t7252.html
Awatar użytkownika
sikorka

Sprzęt: F4i Sport

Reklama

Postautor: SkOniAk dodano: 04 lip 2014, 13:40

Szedłem z kobitą i zobaczyłem jakieś zbiorowisko polityczne i przy nim motocyklistów, pomyślałem wtedy że fajne spoty mają w tej Warszawie :D

Pierwsze co skojarzyłem to rr-kę że gdzieś już taką widziałem : D Dopiero potem po lampie w f4i stwierdziłem że to forum cbr :D
Awatar użytkownika
SkOniAk

GG: 5007875

Postautor: sikorka dodano: 13 maja 2018, 00:08

Witajcie,
Odgrzewam mocno zimnego kotleta…
Dawno nic nie pisałem na forum, ale to nie znaczy, że tu nie zaglądałem ;) Niestety był brak czasu na jazdę i przesiadywanie w internetach. Mój średni sezonowy przelot w ciągu ostatnich 3 lat to…. 300km. Ale w tym sezonie postanowiłem, że motocykl polata trochę więcej. Jakiś miesiąc temu miałem coś napisać, że Honda dalej śmiga i itp itd… Moto przewietrzyłem, zrobiłem kilka rundek, w sumie z 250km czyli mniej więcej tyle ile w całym sezonie…
Tak motocykl prezentował się na początku kwietnia

Obrazek

Do wtorku 8 maja 2018…

Tego dnia miałem swój pierwszy od 6 lat wypadek na motocyklu:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Umówiłem się z kumplem na przejażdżkę. Zgadaliśmy się, że spotkamy się na Orlenie, zatankujemy i w drogę. Leciałem sobie w piękną pogodę około godziny 18:00 z domu na umówione miejsce, w sumie około 2km… droga prosta i równa, pyrkałem sobie delikatnie około 50-60kmh bo motocykl nie rozgrzany i nagle spod ziemi wyłania się golf II, było to 50m przed stacją paliw na którą jechałem.
Dla pokazania jak doszło do wypadku podsyłam linka do filmiku na YT który miał identyczną sytuacje jak moja:

https://www.youtube.com/watch?v=rvVouuH4tLQ

Sytuacja dosłownie sklonowana tylko ja nie przeleciałem nad samochodem tylko się od niego odbiłem i spadłem na motocykl…

Oczywiście cały w szoku, podniosłem się i poruszałem wszystkimi kończynami żeby sprawdzić czy całe. Eee wszystko na miejscu nie jest źle. Ale po chwili odezwał się ból, usiadłem na chodniku. Oczywiście zaraz zatrzymało się sporo osób bo godzina taka, że ludzie z pracy do domu wracali. I w sumie dobrze bo zanim zdążyłem zdjąć kask ludzie się pytali czy wszystko OK i od razu wezwali wszystkie służby. Po 6 minutach na miejscu była karetka, policja i dwa zastępy straży pożarnej. Pewnie dziwicie się czemu dwa wozy strażackie przyjechały, takie procedury…

Na miejscu wypadku najbardziej bolało mnie prawe kolano, gdyż po uderzeniu w samochód od razu postawiło mnie bokiem i uderzyłem całym ciałem w VW, dokładnie prawą stroną ciała.
Na SORze zrobili mi prześwietlenie kolana które nic nie wykazało, tylko stłuczenie. Lekarz przepisał zalecenia i wypuścili mnie do domu. Wizyta na SORze była dość krótka więc jeszcze zdążyłem wrócić na miejsce wypadku gdzie mój dobry kolega zajmował się motocyklem i papierami…
Od niego się dowiedziałem, że kierujący Golfem dostał mandat 500PLN za spowodowanie kolizji i drugie 500 PLN za…. uwaga… jazdę samochodem bez okularów!!! Tak, dzięcioł miał lekarski zakaz jazdy samochodem bez okularów, miał 80% utraty wzroku!!! Jak k**** Stępień z 13 Posterunku.

Ogólnie po wypadku czułem się nie najgorzej, trochę kulałem przez te kolano i wieczorem zaczęła mnie trochę boleć prawa stopa ale ogólnie było OK… Ale drugiego dnia… zwłoki. Z samego rana dowiedziałem się jeszcze, że uderzyłem moimi cojones w bak motocykla. Uwierzcie że boli jak cholera.
Opowiem teraz trochę jak byłem ubrany. Nie mam tendencji do jazdy w t-shircie więc i tego dnia miałem na sobie wszystko co potrzebne… dzięki Bogu...

Spodnie jeansy motocyklowe SECA – ochraniacz na biodrze się spisał nie mam nawet draśnięcia, na kolanie z zewnętrznej strony też, niestety od wewnętrznej strony kolana nie było ochraniacza i podczas uderzenia motocykla ja uderzyłem w auto, a motocykl jeszcze mnie dodatkowo docisnął do tego zardzewiałego trupa i to bak tak mi stłukł kolano

Obrazek

Kurtka tekstylna DAINESE SP-R – tutaj również ochraniacz łokcia jak i barku się spisały, siniaków nie ma tylko ponaciągane mięśnie mi dokuczają

Rękawiczki SHIMA ProSpeed – tutaj też bez większych strat, a uderzyłem prawą kierownicą w samochód bo urwało mi ciężarek, przy manetce. Delikatny siniak na dłoni…

Kask AGV Stealth SV Camouflage – najlepsze jest to że podczas wypadku i zaraz po nim myślałem, że nie uderzyłem w nic kaskiem, głowa mnie nie bolała i kask był w jednym kawałku. Po trzech dniach od wypadku obejrzałem dokładnie kask

Obrazek

Jednak w coś uderzyłem, kask zachował się tak jak powinien, przyjął energię i oddał ją w postaci pęknięcia

Buty SIDI ST – uratowały mi stopę, setne sekundy przed uderzeniem zacisnąłem oba hamulce. Tak wygląda dźwignia hamulca nożnego po wypadku

Obrazek

Oczywiście na niej spoczywała moja noga podczas uderzenia. Buty usztywniły mi kostkę, a zawias w butach nie pozwolił aby się nienaturalnie wygięła. Na butach jest jeszcze trochę czerwonego lakieru z golfa

Obrazek

Dzięki tym butom moja stopa jest cała, no poza stłuczeniem i siniakami ale to pomijam

Obrazek
Obrazek

Ogólnie jestem poodbijany, we wtorek mam wizytę u ortopedy żeby mnie dokładnie zbadał ale już dzisiaj czuję że mi kolano ucieka mam nadzieję że obejdzie się bez żadnego zabiegu chirurgicznego. Czeka mnie jeszcze wizyta u urologa bo jaja mam jak u byka :D a bolą jak cholera.

Także Kochani uważajcie bo nawet przy takich nędznych przebiegach jak ja robiłem ostatnio ktoś Was może zdjąć z motocykla. I ubierać się dokładnie nawet jak jedziecie po przysłowiowe bułki do sklepu… Ja nie zdążyłem zrobić nawet 2km od momentu wyjazdu z domu. Udało mi się oszukać przeznaczenie…

LWG
http://www.honda-cbr.pl/forum/f4i-sport-sikorka-t7252.html
Awatar użytkownika
sikorka

Postautor: -patrick- dodano: 14 maja 2018, 09:40

całe szczęście, że żyjesz i "nic wielkiego" się Tobie nie stało.
sprzęt się kupi inny, a życia drugiego kupić nie idzie.

:piwo:
miałeś bardzo dużo szczęścia, kilka lat temu jeden z naszych kolegów na F4 w podobnym wypadku zginął.
trzymaj się i szybkiego powrotu do zdrowia!
Awatar użytkownika
-patrick-

Sprzęt: CBF 600 '04
GG: 4666675

Postautor: maciekx dodano: 14 maja 2018, 11:06

całe szczęście że nie duża prędkość a Ty "cały" bez złamań. kupuj nowego sprzęta i chwal się na forum zdrówka życzę !
mój szatanik gsx-r 1000k5 http://www.honda-cbr.pl/forum/szatan-suzuki-gsx-1000-t14207.html
Awatar użytkownika
maciekx
Moderator

Sprzęt: GSX-R 1000 k5
GG: 3502659

Postautor: damien dodano: 14 maja 2018, 12:21

Jak niewiele trzeba do nieszczęścia :/ u mnie w okolicy też już było kilka wypadków przeważnie przez wymuszenia przez puszki. Moto rzecz nabyta, zdrowie najważniejsze

Sprzęt: F4i S

Postautor: jacek20084 dodano: 16 maja 2018, 21:57

było mu oddać kaskiem w łeb by sie nauczył a miał byś wymówkę że byleś w szoku, ja miałem podobna sytuacje ale przeleciałem przez maskę i była kobieta więc nie mogłem sie odwdzięczyć
Meksyk Europy http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YX6eoRTaoUc
http://www.youtube.com/watch?v=rXrdEt7jGdI
Awatar użytkownika
jacek20084

Sprzęt: 636/rr ??

Poprzednia

Wróć do Nasze motocykle