r   e   k   l   a   m   a

Tłumik

Opisy recenzje na temat akcesoriów do naszych CBR'ek.

Moderatorzy: Majki, maciekx, prezes, MAT

Re: Tłumik

Postautor: szrama dodano: 05 lip 2018, 20:43

Majki pisze:Jak z serii na dominatora to powinieneś zrobić synchro gaznikow bo mogą obroty falowac i nierówno się będzie wkrecal ale to tylko wakuometr pokaże. Ja zauwazylem ze im krotszy i bardzie przelotowy tlumik tym większa potrzeba strojenia.

I właśnie o takie info mi chodziło kolego. Skontaktuje się z mechanikiem u mnie w mieście i poproszę o sprawdzenie co i jak.
Awatar użytkownika
szrama

Sprzęt: Honda CBR 600 F4

Reklama

Postautor: szrama dodano: 11 wrz 2018, 13:46

Po zamontowaniu dominatora bez db killera jak i z db kilerem i przejechaniu 2 tyś km muszę stwierdzić że jest za głośno. Dlatego mam do was pytanie poszukałem trochę na necie i znalazłem 3 firmy produkujące wydechy:

:arrow: Mivv
:arrow: Hurric
:arrow: BOS

I teraz pytanie do Was, która firma będzie lepsza? Począwszy od jakości wykonania jak i kwestii najważniejszej czyli mocnym, ale nie uciążliwym basowym dźwięku. Proszę o opinię. Ewentualnie propozycję co można by było jeszcze założyć.
Awatar użytkownika
szrama

Postautor: Majki dodano: 13 wrz 2018, 20:40

Mivv najlepsza marka z podanych potem Bos i Hurric.

Poszukaj jeszcze np Microna, Arrrowa, Leo vince, Leo Vinci, Two brothers.
łutututututututtutu...
Awatar użytkownika
Majki
Moderator

Sprzęt: Samoróbka

Postautor: sowa cbr dodano: 14 wrz 2018, 14:22

A ktoś zna firmę "Delkovic " ?
sowa cbr

Sprzęt: CBR F4i

Postautor: dodek dodano: 14 wrz 2018, 19:40

Z seryjnych niegrzebanych Bos jest najcichszy z całej stawki , polem leovince i akrap.
Ja mam jeszcze w domu zapasową puszkę tytanowego akrapa model M-H3T do f4i i dźwiek jest bardzo fajny - ma leciutenko podkreślony bas ale na trasie jest praktycznie nie męczący i gwizda jak seria.

Z polskich producentów lepszy od Dominatora jest "Huzar" - pomimo że generalnie robi dosć tanie a dalej dobre jakościowo wydechy i nie męczą darciem mordy tak jak u Dominatora. Znajomy to ma i nawet skracał ten wydech aby był głośniejszy, ale to jego decyzje. http://huzarexhaust.eu/

Two Brothers model M2 do F4i to bajka - mega bas i piekny wygląd, tylko cena prawie 2k....
dodek

Sprzęt: f4i

Postautor: kaamos dodano: 14 wrz 2018, 23:03

Tak się składa, że miałem Huzara kilka miesięcy w F4i.
Faktycznie, jest cichy (zwłaszcza z killerem) i testy głośności na torze przechodzi z palcem w... wydechu, a sam tłumik jest solidnie wykonany, ale mimo wszystko nie poleciłbym.
Widzę dwa mankamenty.
Po pierwsze (i mniej istotne): spasowanie tłumika i rury łączącej nie jest idealne i trochę dmucha. Natomiast bardziej istotną kwestią jest fakt, że trochę zamula maszynę na niskich obrotach. Zmieniłem na MIVVa Storm GP i motocykl jest z dołu znacznie żwawszy i o wiele trudniej go zamulić na starcie przez nieuwagę. Fakt, ceną jest nieco podwyższona głośność, ale nadal jest ok i teoretycznie ten wydech spełnia normy i posiada homologację.
Różnica cenowa w nowych egzemplarzach jest dwukrotna, ale jak hajs się zgadza, to przynajmniej z tych dwóch polecam jednak zainwestować w MIVVa.
kaamos

Sprzęt: F4i

Postautor: Majki dodano: 15 wrz 2018, 07:28

Taniosc polskich produktów nie bierze się znikąd. Normalnie na cenę markowych produktów składa się również cały proces R&D czyli testy, rozwój. Taki acrap czy inny mivv bierze na hamownie nowy model moto np. F4i w 2001 roku i tworzy wydech sprawdzając by ten nie zj***l moto. Do tego uwzględnia możliwość modzenia mieszanki poprzez PC albo w gazniku dyszami dynojeta czy innego tunera.

A u naszych rodaków ktoś zamawia wydech do f4i. Oni go jeszcze nie robią więc ktoś podejdzie na zakład zmierzą, pospawaja, puszka będzie ta sama co dla innych modeli tylko dolot dorobiony. Tu głównym założeniem jest ze ma pasowac, jakoś wyglądać i dobrze brzmieć, a to jak zareaguje moto jest już wielka niewiadoma.
łutututututututtutu...
Awatar użytkownika
Majki
Moderator

Sprzęt: Samoróbka

Postautor: szrama dodano: 30 wrz 2018, 12:58

Znalazłem firmę, która oferuję włoskie wydechy G.P.R.
Ma ktoś taki wydech? Co o nich sądzicie? Po filmach wygląda na porządnie wykonany wydech i pięknie brzmi.
Awatar użytkownika
szrama

Postautor: szrama dodano: 10 lis 2018, 14:34

Zdecydowałem się na wydech BOS do mojego sprzętu. Po zamontowaniu chodzi tak równo jak na serii. Wcześniej miałem Dominatora i falował na obrotach pomimo regulacji. Teraz chodzi git malina. BOS wygląda bardzo fajnie na moto. Fajnie komponuje się z linią motocykla. Dziękuje koledzy za opinię. I do zobaczenia w następnym sezonie na trasie.
Awatar użytkownika
szrama

Poprzednia

Wróć do Akcesoria