r   e   k   l   a   m   a

Klamka hamulca, miękka

SC35 (1996–2007)

Moderatorzy: Majki, maciekx, prezes

Klamka hamulca, miękka

Postautor: chico dodano: 06 wrz 2019, 11:57

Witam, szukałem nie znalazłem. Klamka hamulca - łapie bardzo blisko manetki, zawsze kiedy hamowałem palcem nie dotykałem tych na manetce teraz tak. Stało się tak o ile dobrze kojarzę po trasie 160km przy oberwaniu chmury i od tej pory tak jest. Pierwsze wciśnięcie klamka wpada następne jest już ok - zapowietrzony (mógł sie zapowietrzyć?)? wymiana płynu może lekko pomogła ale nie rozwiązała problemu. Będę wdzięczny za sugestie. Moto ma już zaplanowaną wizytę na odpowietrzenie ale być może ktoś już tak miał.
chico

Sprzęt: CBR 1000F, CBR XX

Reklama

Re: Klamka hamulca, miękka

Postautor: kaamos dodano: 06 wrz 2019, 15:27

może tłoczki się zapaprały, nie suwają się swobodnie w uszczelce i cofają się więcej, niż powinny, ze względu na sprężystość uszczelki właśnie.
kaamos

Sprzęt: F4i

Postautor: chico dodano: 07 wrz 2019, 10:01

kilka razy zdarzyło się słyszeć dziwne dźwięki szczególnie gdy pchałem moto do tyłu, wczoraj podkręciłem klamkę i łapało normalnie ale zdarzyło się coś co nie miało prawa wydarzyć - wypadł klocek hamulcowy własnie przy cofaniu, trzymał się tylko na trzpieniu, zamówiłem nowe klocki jak dotra będzie rozbierany zacisk w bo wydaje mi się że tam tkwi problem
chico

Postautor: wisu dodano: 10 wrz 2019, 18:15

To sprawdź odrazu tarcze, pewnie juz krzywa.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
wisu

Sprzęt: CBR 600rr pc37 '05

Postautor: chico dodano: 11 wrz 2019, 12:03

będą sprawdzone, ale krzywe po 24 tys? bez jakiegoś hardcorowego hamowania?
chico

Postautor: wisu dodano: 11 wrz 2019, 20:15

Nie chodzi o przebieg tylko o to ze mógł ja klocek skrzywić.
Poza tym to krzywa tarcza tez rozpycha klocki i można mieć wrażenie miękkiej klamki za pierwszym naciśnięciem.

Kiedys tak oglądałem moto niby tylko po szlifie... ja do jazdy próbnej wszystko ok przejechalem pare metrow a tu nima hamulca dobrze ze sie nie rozpędziłem z podwórka bo bym w brame zajebal az milo albo na droge wyjechal. Okazała sie ze tarcza krzywa ledwo w zacisku sie miescila. Jak sie podpompowalo klame to ok. Przyjrzałem sie mocniej temu motungowi, znalazlem jeszcze pare ciekawych rzeczy i pojechalem z tamtad i juz nie wróciłem.
Awatar użytkownika
wisu

Sprzęt: CBR 600rr pc37 '05

Postautor: chico dodano: 12 wrz 2019, 17:00

ok moto odebrane, płyn wymieniony, klocki nowe, zacisk nowy - stary miał ślady uderzenia w miejscu gdzie uderzyłem w samochód, było uszkodzenie w miejscu gdzie wchodzi klocek, reasumując - hamulce póki co sztos, nie ma pulsowania pod klamką, drżenia kiery przy hamowaniu etc.
chico

Wróć do CBR 1100XX SC35 Super Blackbird