r   e   k   l   a   m   a

Odpowietrzanie sprzęgła - jak?

SC21 Hurricane (1987-1988), SC24 (1989-1997)

Moderatorzy: Majki, maciekx, prezes

Odpowietrzanie sprzęgła - jak?

Postautor: jwk102 dodano: 12 wrz 2019, 09:57

Cześć wszystkim, witam dzień dobry - po raz pierwszy...

Od niedawna jestem posiadaczem CBR 1000F custom.
Poprzedni właściciel porozbierał ją z plastiku, przez co kilka rzeczy ujrzało światło dzienne.

Po zakupie postanowiłem lekko dopasować ją do siebie, zacząłem od wysokości klamek, hamulec ok, sprzęgło... tutaj zauważyłem, że wężyk przeprowadzony jest na zewnątrz z nie pomiędzy lagami, postanowiłem spróbować przełożyć całość. Nie udało się.

Udało się za to zapowietrzyć układ, przez co już po wbiciu jedynki motocykl gaśnie.

Czego już próbowałem:
- pompowanie klamką, odpowietrzanie dołem - klasyk,
- przepychanie DOTa od dołu,
- przechylanie motocykla na prawo, odpowietrzanie klasyczne,
- pompowanie ze związaną do połowy klamką,
Poszło już z 300 ml DOTa i nadal nie działa.

Czy ktoś na jakiś sprawdzony, skuteczny sposób na odpowietrzenie tego układu?

Dzięki za porady
jwk102

Sprzęt: CBR 1000F

Reklama

Re: Odpowietrzanie sprzęgła - jak?

Postautor: cerber dodano: 12 wrz 2019, 19:37

Tak jak hamulce.Zalewasz zbiorniczek i pompujesz.Lub grawitacyjnie wykręcasz odpowietrznik i lejesz płyn aż przeleci.
cerber

Sprzęt: cbr 1000f

Re: Odpowietrzanie sprzęgła - jak?

Postautor: Tetragamatron dodano: 16 sty 2020, 22:20

Zacznij od odpowietrzenia pompy ( pompujesz i luzujesz śrubę przewodu przy pompie) często w trudnych przypadkach trzeba podobnie odpowietrzyć sam przewód, ja najczęściej odkręcam go całkowicie od zacisku/sprzęgła zaciskam w palcach i pompuje , paluchy działają jak zaworek wypuszczają płyn i powietrze, jeśli poczujesz ze po wypuszczeniu przez palce płynu i puszczeniu klamki ssie ci skore do środka dość długo to znaczy ze zapchana jest pompka pod pokrywką ( najmniejsza dziurka ) jak juz odpowietrzysz sam przewód to na wciśniętej klamce starasz sie go bardzo szybko wkręcić w wyprzęgnik ;)
Awatar użytkownika
Tetragamatron

Sprzęt: sc21 vs1400

Wróć do CBR 1000F