r   e   k   l   a   m   a

Wacha cieknie po silniku

125 JC34 (2004-obecnie), 150 JC39 (2003-obecnie), 250 (R + RR) (1986-1996)

Moderatorzy: Majki, maciekx, prezes

Wacha cieknie po silniku

Postautor: thecappy dodano: 19 lut 2020, 21:17

Siemanko. Ostatnio zauważyłem pewien problem w mojej Hondzie CBR 125 JC39 07'. Na początku przed końcem poprzedniego sezonu po przejażdżkach czułem, że coś od moto śmierdzi benzyną, ale stwierdziłem że niedokładnie zamknąłem bak i olałem temat. Wczoraj korzystając z troszkę wyższej temperatury chciałem się przejechać, Honda odpaliła normalnie, ale po powrocie z jazdy znowu poczułem wachę i zobaczyłem, że cieknie po silniku. Z tego co na szybko popatrzyłem cieknie mniej więcej z miejsca zaznaczonego na fotce, możliwe, że kapie skądś wyżej. Jest to moja pierwsza CBR i jeszcze nie do końca znam wszelkie jej tajniki, co zatem może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Dzisiaj po powrocie ze szkoły wyprowadziłem ją z garażu i silnik był suchy, zaraz po odpaleniu znowu zaczęło kapać. Przy okazji zauważyłem przy lewym secie kierowcy w okolicach tego pręta od dźwigni zmiany biegów tabliczkę z napisem JC34E, po wpisaniu w neta wyskoczył mi silnik z CBR JC34, czy to oznacza, że mam budę z JC39 z wstawionym silnikiem od JC34? Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam jeśli napisałem nieco chaotycznie. Pozdro :D
Załączniki
SILNIK-HONDA-CBR-125-JC39-GWARANCJA-2010.jpg
thecappy

Sprzęt: Honda CBR 125R

Reklama

Re: Wacha cieknie po silniku

Postautor: uszu dodano: 20 lut 2020, 20:50

Jak cieknie po króćcu ssącym to go przelewa,trzeba rozebrać komorę pływakową i ustawić poziom paliwa lub wymienić zaworek iglicowy,oczywiście od razu wszystko wyczyścić i przedmuchać kompresorem kanały paliwowo-powietrzne.
Awatar użytkownika
uszu

Sprzęt: sc33
GG: 725001

Wróć do CBR 125, 150, 250