r   e   k   l   a   m   a

Rejestracja sprowadzonego

Informacje dotyczące rejestracji, ubezpieczenia i innych.

Moderatorzy: Majki, maciekx, prezes, qiun

Re: Rejestracja sprowadzonego

Postautor: damson dodano: 21 mar 2016, 08:28

Pomoże ktoś?
damson

Sprzęt: brak

Reklama

Postautor: Majki dodano: 21 mar 2016, 11:04

Przesrana sprawa, dodatkowo za dobrze tego nie opisałeś. Nie rozumiem co ty masz czy FV czy zwykła umowę cywilno prawną z pierwszym właścicielem?
I co ta umowa jest in-blanco, tylko z danymi sprzedającego?
Umowy pomiędzy poszczególnymi kolesiami masz czy nie i chcesz ściemnić, że to ty od tego angola kupiłeś?
Może się to okazać strasznie zawiłe.
Nie dziw się, że od razu każdy nie rzuca ci się z pomocą bo takie przypadki są rzadkie. Kupowanie tak zjebanego papierologicznie moto jest obardzone ogromnym ryzykiem i powinno się tego wystrzegać jak ognia.

Mam ziomka co się od 2 lat je*** z takim przypadkiem jak ty masz, trwa to tak długo bo on tez już nie ma cierpliwości. Jeśli go dziś spotkam to zapytam co i jak.

Z tego co pamietam to najbardziej skomplikowało u niego sprawe to, że na umowie kupna sprzedaży wpisał lokalizację w Polsce. Jakby był UK to by z podatkiem i rejestracją szybciej poszło.
łutututututututtutu...
Awatar użytkownika
Majki
Moderator

Sprzęt: Samoróbka

Postautor: damson dodano: 21 mar 2016, 16:48

Umowę niestety musze napisać sam. Z tym że dane właściciela moto w Anglii mam już wpisane. Krótko mówiąc, motocykla nie sprowadzilem ale musze zarejestrować jako sprowadzajacy. Nie wiem tylko jak ze skarbowką?
damson

Sprzęt: brak

Postautor: Majki dodano: 21 mar 2016, 18:25

Jutro Ci napiszę bo dzisiaj zioma w robocie nie było ale to sa jakieś inne deklaracje niż pcc3
łutututututututtutu...
Awatar użytkownika
Majki
Moderator

Sprzęt: Samoróbka

Postautor: rysiu_89 dodano: 04 kwie 2016, 14:15

damson pisze:Umowę niestety musze napisać sam. Z tym że dane właściciela moto w Anglii mam już wpisane. Krótko mówiąc, motocykla nie sprowadzilem ale musze zarejestrować jako sprowadzajacy. Nie wiem tylko jak ze skarbowką?

teraz nie trzeba w ogóle iść do urzędu skarbowego jeśli masz sprowadzone z innego kraju( nie ma już tej śmiesznej opłaty 160 zł. Jak masz umowę, tłumaczenia dokumentów i przegląd techniczny to normalnie idziesz do WK i rejestrujesz
rysiu_89

Sprzęt: inny

Postautor: Cits dodano: 23 mar 2020, 15:21

Wprawdzie odgrzewam, ale wydaje mi się, że może to być ciekawa informacja dla wielu.
Z tego co analizowałem temat to obecnie nawet praca urzędów została zatrzymana. Oznacza to w dużym skrócie, że i kary za brak rejestracji w terminie, rownież zostały wstrzymane.
Mam tutaj na myśli efekt pandemii oraz ograniczenia w pracy tych wszystkich urzędów.
Cits

Sprzęt: honda

Poprzednia

Wróć do Prawo