r   e   k   l   a   m   a

Zakuwarka do łańcucha.

Opisy recenzje na temat akcesoriów do naszych CBR'ek.

Moderatorzy: Majki, maciekx, prezes, MAT

Zakuwarka do łańcucha.

Postautor: West dodano: 23 kwie 2020, 22:34

Cześć,

Zamówiłem napęd do swojego motocykla i zastawiam się nad samodzielnym zakuciem łańcucha bądź zaprowadzeniem moto do mechanika na wymianę napędu.

Praktycznie wszystko przy moto robię samodzielnie.

Obstawiam , że koło 100 zł mechanik będzie kasował za wymianę całego napędu.

Znalazłem takie zakuwarki...

https://allegro.pl/oferta/zakuwarka-nit ... 1e0081f738

https://allegro.pl/oferta/zakuwarka-i-r ... 8957424838

Nie są to najtańsze ,,no name'' ale marki dla mnie praktycznie nie znane.

Jest sens coś takiego kupić ? Czy lepiej dołożyć stówę i kupić Jonnesway za 200 zł ?
West

Sprzęt: Był - ZX6R

Reklama

Re: Zakuwarka do łańcucha.

Postautor: kaamos dodano: 24 kwie 2020, 00:38

Jedno z wymienionych jest kopią Jonnesa. Tyle mogę się wypowiedzieć na temat w/w.

"Czy warto kupić drożej, czy może oszczędzić?"
Kopia Jonnesa jest noname. Oznacza to 2 rzeczy: jak ci się spieprzy, to nie masz do kogo mieć pretensji, oraz nie jest to wydane pod marką (jest jakaś nazwa, ale stawiam na firmę założoną pod jedne konkretny cel... chyba że się mylę i po prostu nie znam tej marki), a generalnie marki dążą do zachowania renomy, więc zazwyczaj nie wydadzą zupełnego badziewia. Co innego marki stworzone w celu wydania badziewia.
Co może być z tym nie tak? Projekt jest spoko, mogą ciąć na stali, lub precyzji wykonania, choć to zakuwarka, to nie wymaga precyzji, tylko siły ;)
W kwestii Asty pozwolę sobie nie wypowiedzieć się, bo się nie znam, nie interesowałem się i nie mam zamiaru robić riserczu tylko pod tę odpowiedź. Ale wygląda +- podobnie. W sensie podobny zamysł. Poczytaj, co to za firma i jakiej jakości produkty robią. Jeśli coś solidnego, to może warto spróbować.

Druga kwestia, kupiłem Jonnesa i dosłownie dziś zabrałem się za wymianę łańcucha. Jeśli ci to coś pomoże, to udało mi się przetestować rozkuwanie (zakuwanie chcę jutro na spokojnie) i wynik jest następujący:
Łańcuch 525, wstępnie zeszlifowałem łby zakuwki diaksem, bo po co wysilać narzędzie? Zeszlifowane prawie na równo z płytką boczną. Następnie wypchnąłem nity. Pin wypychający odkształcił się nieco (pierwotnie miał proste kąty). Powiedziałbym, że jak na 2 nity, to słaby wynik, ale nie wiem, jak zachowa się przy większej ilości. Może odkształcenie nie będzie postępować. Prawdopodobnie nie wrzucę zdjęcia sam z siebie, ale jak ktoś się przypomni powiedzmy za rok (zakuwarka klubowa, więc jest szansa, że kilka osób użyje), to na pewno zrobię.
Obrazek

Jutro zamierzam zakuć łańcuch. Jak nie wstawię tu postu do niedzieli, to napiszcie komentarz przypominający ;)
kaamos

Sprzęt: F4i

Postautor: kaamos dodano: 24 kwie 2020, 20:43

Zakucie szybkie, przyjemne, bezproblemowe. Brak jakichkolwiek śladów na narzędziu.
Na tyle, na ile mogę się wypowiedzieć po jednym zakuciu, to dobry zakup.

Jeśli zdecydujesz się na inny model, to fajnie jakbyś też napisał kilka słów.
kaamos

Sprzęt: F4i

Postautor: uszu dodano: 26 kwie 2020, 13:12

Zakuwałem ostatnio DIDa w R1 zakuwarką ASTA. Była pożyczona a wcześniej zakuła sporo łańcuchów.Do rozkucia zeszlifowałem piny i poszło gładko bez zniekształcenia trzpienia wypychającego,jeśli chodzi o zakucie to również poszło bez problemów.Jak skończę kompletować graty do moto,również zakupię Astę dla siebie.
Awatar użytkownika
uszu

Sprzęt: sc33
GG: 725001

Wróć do Akcesoria