r   e   k   l   a   m   a

test smarów ,czyścików do łańcucha - MOTOCYKL

Opisy recenzje na temat akcesoriów do naszych CBR'ek.

Moderatorzy: prezes, MartinBikesManiac, maciekx, MAT

test smarów ,czyścików do łańcucha - MOTOCYKL

Postautor: maciekx dodano: 07 mar 2011, 19:53

Napewno niektórzy z was widzieli juz przeprowadzony test smarów do łańcucha przez niemiecką gazete MOTORRAD i polski MOTOCYKL wyniki dosyc ciekawe firmy takie jak Motul i Castrol dosyć kiepsko wypadły a najlepsze okazały sie niemieckie smary S100 i Caramba, co myslicie o tym tescie troche podejrzane ze najlepsze produkty to akurat niemieckie mniej znanych producentow na rynku swiatowym niz np castrol czy motul. uzywal ktos z was juz tych smarów Caramba i S100 ?
ja osobiscie zamowilem teraz carambe zobacze co i jak

s100

Obrazek

Caramba

Obrazek

a ponizej wyniki 10 smarów:
1. S100
2. Caramba
3. Louis Procycle Weiss
4. Polo Weiss
5. Louis Procycle Dry L
6. Polo Dry Lube
7. Castrol O-R
8. Castrol Racing
9. Motul Road plus
10. PDL

co myslicie?
Ostatnio zmieniony 07 sie 2013, 13:15 przez maciekx, łącznie zmieniany 1 raz
moje furexy :D http://skroc.pl/d8f6
Awatar użytkownika
maciekx
Moderator

Sprzęt: CBR 929RR
GG: 3502659

Reklama

Re: test smarów do łańcucha - MOTOCYKL

Postautor: jopus dodano: 07 mar 2011, 21:20

Ciekawe czy test był wykonany obiektywnie? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że MOTUL grzeje końcówke, sam go używam. Kiedyś miałem ELF-a to szmelc jakich mało (można nim łańcuch smarować, ale w rowerze ;d)
jopus

Sprzęt: CBR F4

Postautor: Yami dodano: 08 mar 2011, 10:55

Ja używam BEL-RAY SUPER CLEAN CHAIN LUBE i uważam że jest lepszy od S100.Testowałem obydwa smary i polecam BEL RAY.
CBR F4i '05r.
Awatar użytkownika
Yami

Sprzęt: CBR F4i

Postautor: ryba0508 dodano: 08 mar 2011, 11:31

Yami pisze:Ja używam BEL-RAY SUPER CLEAN CHAIN LUBE i uważam że jest lepszy od S100.Testowałem obydwa smary i polecam BEL RAY.

Ja również tak jak kolega uważam, że Bel-Ray jest najlepszy. Dużo już smarowidł przerobiłem: Castrol, Shell, Motul, Ipone i najlepszy z tych wszystkich był Bel-Ray no i przede wszystkim najczystszy.
http://www.bikepics.com/members/ryba0508
Awatar użytkownika
ryba0508

Sprzęt: F4i => 929RR
GG: 4348080

Postautor: MartinBikesManiac dodano: 08 mar 2011, 11:46

maciekx pisze: troche podejrzane ze najlepsze produkty to akurat niemieckie mniej znanych producentow na rynku swiatowym niz np castrol czy motul.
a ponizej wyniki 10 smarów:
1. S100
2. Caramba
3. Louis Procycle Weiss
4. Polo Weiss
5. Louis Procycle Dry L
6. Polo Dry Lube
7. Castrol O-R
8. Castrol Racing
9. Motul Road plus
10. PDL

co myslicie?

:lol2: Nie no panowie u mnie schodzą same S100 czy Caramba...Dla mnie jedyne testy jakie się liczą to przeprowadzone przez siebie a testy z gazet tym bardziej niemieckich w dzisiejszych czasach gdzie firmy zabijają się o klientów to wiadomo pic na wodę.W Polsce wygrał by Orlen i Lotos!! W Top Gear najlepsze są jaguar /rover/aston itp z UK.W japoni Arai/i-pone/Bridgestone itd.Był na forum temat o oponach gdzie też metzeler i Continental królował ale panowie dla czego na 20 Michelinów ludzie pytają o 1 Metzelera czy Dunlopa?W całej mej kadencji nie sprzedałem ani szt Bridgestone/Continental,ciekawe czemu ?

Co do testu serio śmieszny i głupi bo jak Road plus może być lepszy od Chain lube factory line ??Jak każdy produkt Motula factory line jest najwyższej jakości.Równie dobrze mogli napisać 300v jest gorszy od 7100 :) Sam smaruje zwykłym Motulem roadi jest ok.To samo Castrol O-R lepszy niż Racing :mrgreen:
CARAMBA :lol2: ale to był dobry test..Szkoda tylko że czołowa potęga jak VALVOLINE/SHELL/ELF/ czy Słynny Bell Ray i inne marki nie potrafią nic dobrego zrobić :piwo:
SKLEP/SERWIS MOTOCYKLOWY. www.mgm-moto.pl
Awatar użytkownika
MartinBikesManiac
Moderator

Sprzęt: F1 ;P
GG: 1970398

Postautor: maciekx dodano: 08 mar 2011, 12:05

ja do tej pory uzywalem Castrola O-R i byl moim zdaniem ekstra bo mega przylepny i dobrze penetrowal lancuch potem kupilem motip industrial chain grease ale byl mega z du** bo podczas pryskania robila sie taka piana a najgorsze ze po przejechaniu paru km tak wylatywal z lancucha ze mialem na pol opony na biezniku smar i balem sie jezdzic wiec szybko wrocilem do castrola, teraz z czystej ciekawosci sprawdze tą carambe mam jeszcze tego motipa i castrola wiec popryskam sobie te 3 na jakas blache czy cos i popatrze co i jak i napisze czy widac jakas roznice bo miedzy castrolem a motipem jest roznica bo slabo schnie motip i moim zdaniem slabo przenika
Awatar użytkownika
maciekx
Moderator

Postautor: Glide dodano: 08 mar 2011, 17:28

Ja także go używam i jestem bardzo zadowolony (BEL-RAY SUPER CLEAN CHAIN LUBE)
CBR F4 --> 600RR --> ZX6R 2006 NINJA --> Fireblade 929 i ZX6r 2005
http://bikepics.com/members/glide23/05cbr600rr/
Awatar użytkownika
Glide

Sprzęt: 929RR i ZX6R 2005

Postautor: maciekx dodano: 08 mar 2011, 22:26

dzis popryskalem na probe caramba porownalem z motipem i castrolem i musze powiedziec ze motip to odpada bo poplynal jak glupi i wogole nie zastyga castrol fajnie szybko zastygl ale zrobil sie mega gesty a caramba nie splynela plama byla taka jak castrola a smar jest duzo bardziej sliski no nie wiem ale na razie wydaje sie chyba ze jest ok zrobilem foto probnych prysniec
od prawej caramba castrol motip
Obrazek
Obrazek

powiem wam szczerze ze ten test w motocyklu tak niby zrobiony dosyc dokladnie wiem wiem mi tez to smierdzi hehe ale moze cos w tym jest jakby ktos chcial poczytac to walcie na PW przesle mailem test z gazety bo nie bede tu wklejal bo to raczej nie legalne :)
Awatar użytkownika
maciekx
Moderator

Postautor: lw80 dodano: 11 mar 2011, 10:16

Moim zdaniem test tych smarowideł nie musi być stronniczy.To co się ukazuje w naszym wydaniu gazety,ukazuje się też na zachodzie.Tam jak wiadomo,motocykli i użytkowników jest znacznie więcej i gdyby coś było nie tak,to myślę,że już ktoś by o tym też napisał.A co do tego,że Japończycy chwalą np.Arai'a a Angole Dżagiego i Astona...no cóż,przecież to są dobre kaski i dobre auta,to dlaczego tego nie wychwalać?
"Litry są szybsze i mocniejsze,ale prawdziwa zabawa zaczyna się na 600"
Łukasz
Starogard Gdański
Awatar użytkownika
lw80

Sprzęt: 600RR PC37 PC40
GG: 3010872

Reklama

Postautor: MartinBikesManiac dodano: 11 mar 2011, 14:05

lw80 pisze:A co do tego,że Japończycy chwalą np.Arai'a a Angole Dżagiego i Astona...no cóż,przecież to są dobre kaski i dobre auta,to dlaczego tego nie wychwalać?

Zgadza się CARAMBA itp marki mogą być dobre ale jak widzę test gdzie np ``9. Motul Road plus``
zajmuje taki smar to gdzie jest np CHAIN LUBE FACTORY LINE ?? Tej samej firmy,jest gorszy że go tam nie ma ??
A wątpię aby taka firma jak MOTUL która pierwsza na świecie wymyśliła olej półsyntetyczny czy pełny synt,robiła na tor wyścigi, gorsze smary oleje niż na zwykłe drogi :mrgreen: No ale mogę się mylić.Castrol podobnie Or lepszy od Racing ?? Trochę mnie to śmieszy ale...

2 sprawa jestem bardzo uczulony na takie testy szczególnie Niemieckie /Angielskie bo tam dużo firm chce się przebić na rynek do Hurtowni i sklepów a najlepsza droga do tego to media,w których Niemcy wygrywają..Później klienci pytają o to i tak się to nakręca,a syf później leży na półkach.A wiadomo może być coś dobre ale nie musi,ale jakoś mało kto z nas chce to testować.. :mrgreen: Honda na swoją reputację robiła latami i byle jaki Hyosung czy Ktm nawet jak jest ok w cale nie musi być lepszy czy porównywalny ,nawet jak robią ładne moto.
SKLEP/SERWIS MOTOCYKLOWY. www.mgm-moto.pl
Awatar użytkownika
MartinBikesManiac
Moderator

Sprzęt: F1 ;P
GG: 1970398

Następna

Wróć do Akcesoria