r   e   k   l   a   m   a

Tłumik

Opisy recenzje na temat akcesoriów do naszych CBR'ek.

Moderatorzy: Majki, maciekx, prezes, MAT

Re: Tłumik

Postautor: soczek999 dodano: 20 lut 2017, 23:14

Zastanawiam sie nad wydechem Dominatora i Huzara do f4i Sport. Cenowo wygladaja podobnie ale ciekawe jak jest z jakością wykonania. Z opinii wynika, ze Dominator głośniejszy a Huzar bardziej basowy. Czy miał ktoś kiedyś do czynienia z jednym i drugim?
soczek999

Sprzęt: f4i Sport

Reklama

Postautor: Majki dodano: 20 lut 2017, 23:31

Przywitaj się w odpowiednim miejscu potem użyj szukajki i zobaczysz że mamy tu sporo opinii szczególnie o tym pierwszym.
łutututututututtutu...
Awatar użytkownika
Majki
Moderator

Sprzęt: Samoróbka

Postautor: soczek999 dodano: 21 lut 2017, 16:41

Wiem , ze o Dominatorze jest sporo opinii ale niestety tego samego nie można powiedzieć o wydechu Huzar. Chodzi mi o porównanie kogoś kto widział i słyszał jeden i drugi wydech na żywo. Ta sama półka cenowa, Polski producent, ciekawa jaka różnica w jakości wykonania i dźwięku.
soczek999

Sprzęt: f4i Sport

Postautor: dodek dodano: 21 lut 2017, 18:42

Ja słyszalem i jeden i drugi na zywo, opis jest na poprz stronie.
Roznica jest na korzyść huzara.
dodek

Sprzęt: f4i

Postautor: Dąbek dodano: 18 cze 2017, 22:02

Hej, pytanie moze dosć dziwne ale czy jest sposób na zwiększenie głośności akcesoryjnego już tłumika? Mam wydech jakejś firmy ART i szczerze powiedziawszy o ile dźwięk jest dość basowy to nie drze ryja tak bardzo jakbym chciał. We wcześniejsym moto miałem wydech Arrowa i sobie go skróciłem, natomiast jest to sporo zabawy i ciekaw jestem czy jest jakaś inna metoda. Z góry dzięki ;)
Dąbek

Sprzęt: CBR 600 f4i

Postautor: Majki dodano: 18 cze 2017, 22:20

Oczywiście, nie musisz skracać, ale bez otwierania puszki się nie uda.
Jak otworzysz puszkę to wsadzasz 50mm rurę perforowaną i mniej waty i wełny.
Potem zanitować i już.
łutututututututtutu...
Awatar użytkownika
Majki
Moderator

Postautor: szrama dodano: 15 cze 2018, 01:39

Też zastanawiam się nad zmianą wydechu do mojej F4. Ten oryginalny jakoś nie za bardzo podoba mi się jak gada. Czasem mam wrażenie że za mało basowy wydaje dźwięk. Typy na zmianę wydechu mam dwa:

-->Dominator - okrągły
--> Hurric - Supersport

Ten drugi mam homologację drogową. I teraz pytanie czy warto do takich rzeczy dopłacać. Oczywiście w czasie kontroli drogowej może okazać się to nieocenione, ale czy często zdarzają się kontrole przy zbyt głośnym wydechu? Będę wdzięczny za opinię o jednym i drugim wydechu lub jakieś propozycję na co można by było wymienić. Nie chcę wydawać nie wiem jakiej kasy na wydech, a o wydechach firmy dominator jest dużo dobrych opinii.
Awatar użytkownika
szrama

Sprzęt: Honda CBR 600 F4

Postautor: maciekx dodano: 15 cze 2018, 08:12

nic ci po homologacji drogowej jak tłumik będzie za głośny tak czy siak jak to jest przelot, a jeśli spełnia normy głośności to na bank ma wsadzonego db kilera ale tu nie ma problemu bo i do dominatora dokupisz db kiler i bedzie to samo. ja za jakieś homologacje osobiście bym nie dopłacał, a ewentualnie skupił sie na tym czy można lub jest w zestawie db kiler żeby mozna bylo zrobić przegląd czy ewentualnie przy miłych panach policjantach szybko zalozyć uniknąc mandatu i pojechać dalej. a tych homologacji i tak nikt Ci nigdzie sprawdzi i nikogo one nie interesują liczy się jak moto jest głośne obecnie na danym tłumiku
mój szatanik gsx-r 1000k5 http://www.honda-cbr.pl/forum/szatan-suzuki-gsx-1000-t14207.html
Awatar użytkownika
maciekx
Moderator

Sprzęt: GSX-R 1000 k5
GG: 3502659

Postautor: szrama dodano: 17 cze 2018, 13:44

Zamówiłem wydech dominator-a. Po co przepłacać za coś co jest nieużyteczne (homologacja).
Powiedź mi jeszcze kolego jak to wygląda podczas wymiany wydechu w F4 trzeba coś ustawiać silnikowo?
Mam gaźniki i nie wiem czy nie będzie problemu po wymianie wydechu? Wtrysk podobno sam dostosowuje się do nowych warunków jak to jest z gaźnikami?
Awatar użytkownika
szrama

Sprzęt: Honda CBR 600 F4

Reklama

Postautor: Majki dodano: 02 lip 2018, 21:36

Jak z serii na dominatora to powinieneś zrobić synchro gaznikow bo mogą obroty falowac i nierówno się będzie wkrecal ale to tylko wakuometr pokaże. Ja zauwazylem ze im krotszy i bardzie przelotowy tlumik tym większa potrzeba strojenia.
łutututututututtutu...
Awatar użytkownika
Majki
Moderator

PoprzedniaNastępna

Wróć do Akcesoria